PhotoFiltre program do modyfikacji zdjęć

Bezpłatny program przeznaczony przede wszystkim do obróbki fotografii. Poza zasadniczych operacji na obrazach takich jak zmiana rozmiaru, przycinanie, odbicia lustrzane itp program oferuje dużą kolekcję filtrów.

Na liście filtrów Photofiltre download znajdziemy kluczowe modyfikacje, jak zmiana jasności, kontrastu, nasycenia, barwienie obrazów, zmiana gammy, , a dodatkowo nieco bardziej fantazyjne efekty, przykładowo akwarela, tusz, puzzle, szkic albo pointylizm. W sumie do dyspozycji posiadamy ponad 100 filtrów i efektów, niemniej jednak to jeszcze nie wszystko. Filtry można nakładać na dobrane obszary. Zaznaczanie może odbywać się z użyciem dostarczonych kształtów (prostokąt, romb, elipsa, trójkąt…) albo odręcznie. Z wykorzystaniem narzędzia PhotoMasquemamy sposobność budowy intrygujących winiet i przezroczystości na zdjęciach. Co więcej dostępne są także podstawowe narzędzia do rysowania. Dobrą właściwością jaką ma obróbka zdjęć jest obsługa wszystkich najpopularniejszych formatów graficznych, w tym EPS, TIFF, PSD (format Adobe Photoshop) i PSP (format Paint Shop Pro). Na uwagę zasługują sposobów eksportu obrazów w formacie GIF jako ikon o 16, 256 albo 16 milionach barw. PhotoFiltre oferuje również wykonywanie powtarzających się operacji w trybie wsadowym, co pozwala obrobić w niezbyt długim czasie dużą liczbę grafik.

W programie znajdziemy również najłatwiejszą przeglądarkę zdjęć, narzędzia tekstowe z możliwością dodania efektów, oraz moduł obsługujący urządzenia (aparaty, skanery) zgodne z TWAIN. Kluczową wielką wadą kodu jest jednakże brak obsługi warstw. Sposobności programu mogą zostać zwiększone dzięki dodatkowym wtyczkom, które umożliwiają na przykład usunięcie efektu czerwonych oczu, programy dla fotografów edycję balansu bieli, korektę geometrii zdjęć, a nawet cięcie grafik na potrzeby stron www.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.