Spyware Terminator program do usuwania malware

Spyware Terminator to bezpłatne narzędzie do usuwania komponentów spyware. Główne okno aplikacji podzielono na zakładki z poszczególnymi funkcjami, poprzez co interfejs jest przyjazny w użytkowaniu i ładnie wygląda. Program nie jest dostępny w języku polskim. Jedną z zalet narzędzia jest szybki skaner. Ochrona notebooka przed zagrożeniami, to nie tylko aktualny system, sprawdzone aplikacje i wyśmienity program antywirusowy.

Typowe komputerowe wirusy już od lat tracą na znaczeniu na rzecz bardziej złośliwych, a wręcz bardziej niebezpiecznych komponentów. Moduły szpiegujące nasze poczynania, wykradające dane już na etapie ich wprowadzania z klawiatury to prawdziwe zagrożenia. Warto się przed nimi chronić, dlatego fundamentem w systemie, oprócz antywirusa, jest program antyspyware – taki jak Spyware Terminator download. Aplikacja usuwa takie zagrożenia jak spyware, adware, keyloggery, trojany, a dosłownie wirusy (to ostatnie w oparciu o silnik ClamAV). Cechuje się szybkim skanowaniem, chociaż wyposażony został w trzy tryby skanowania: wspomniane szybkie, pełne oraz skanowanie wyłącznie wybranych elementów. Do pracy z programem niezbędne jest połączenie z Internetem – zarówno do instalacji, jak i aktualizowania na bieżąco bazy definicji zagrożeń, których niestety szybko przybywa. W trakcie instalacji warto też zwrócić uwagę na proponowany dodatek, które raczej nie jest niezbędny – chodzi tutaj o pasek do przeglądarki Web Security Guard Toolbar.

Spyware Terminator może działać w czasie de fakto, a zatem monitorując system również w trakcie codziennej pracy użytkownika na komputerze. Nie zajmuje dodatkowo zbyt dużo zasobów systemowych. W programie zawarto szereg dodatkowych funkcji, takich jak kreator tworzenia punktu przywracania systemu, pakiety zabezpieczajace narzędzie do analizy plików czy także do usuwania danych. Wiele innych dodatków, choć wyróżnionych w programie, dostępnych jest jako płatne rozszerzenia. Pośród nich jest nawet program antywirusowy, którego możemy na pewno nabyć i użyć jedynie wtedy, jeśli żaden inny antywirus nie jest w systemie zainstalowany. Samego Spyware Terminatora możemy używać jako uzupełnienie skryptu antywirusowego, będącego pomimo wszystko podstawą ochrony komputera. Warto z takiego szybkiego i szczegółowego wypełnienia skorzystać.

Both comments and pings are currently closed.

Comments are closed.